A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.

 

Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

 

Prawie escape room

Przeczytajcie uważnie instrukcję, tylko wtedy będziecie wiedzieli, jak postępować przy rozwiązywaniu zadań. Sukces jest na wyciągnięcie ręki. A co jest nagrodą? Rozszyfrujcie!

Na wykonanie zadań macie 40 minut


1. Macie przed sobą kopertę, a w niej szyfr do rozkodowania. Postępujcie zgodnie  z instrukcją zawartą w kopercie. Kolejne zadania otrzymacie po poprawnym wykonaniu zadania pierwszego. 


2. W drugiej kopercie macie kolejne zadania. Są one zapisane na osobnych kartkach. Kartki są ponumerowane. Sięgajcie po zadania zgodnie z numeracją. Po wykonaniu odkładajcie je z powrotem do koperty. Na kartkach z zadaniami nie wolno Wam nic pisać ani notować. Wyjątek - kodowanie ortografii oraz diagram słownikowy, gdzie musicie wykreślać odgadnięte wyrazy. Te karty pracy po uzupełnieniu nie wkładacie z powrotem do koperty.

3. Wygra to grupa, która jako pierwsza rozwiąże wszystkie zadania poprawnie i odgadnie hasło. Odda kompletne koperty z zadaniami, na których nie będzie żadnych notatek. Pilnujcie zatem, aby niczego nie zgubić, gdyż może to Was kosztować wygraną.


4. Klasa VII wykonuje zadań 6, pozostałe 5

Comments: 1
  • #1

    Ewa (Monday, 23 September 2019 21:28)

    E