Temat: Warto być sobą - przygotowujemy się do opisu postaci z elementami charakterystyki

Horoskop z przymrużeniem oka

Jastrząb 07. 01. – 19.02.

 

Na innych patrzy z góry. Wynika to z wrodzonej dumy, nie z pychy czy z egoizmu. Z natury jest samotnikiem. Chętnie izoluje się od otoczenia. Prowadzi rażąco nieregularny tryb życia. W rezultacie staje się z biegiem lat egocentrykiem. Do wad jego usposobienia należy zmienność nastrojów. Wśród zalet góruje wytrwałość w dążeniu do celu. Jastrząb z trudem znajduje prawdziwego przyjaciela. Szanse na trwałą przyjaźń mają tylko z Puchaczem lub innym Jastrzębiem. Można mu zaimponować przebiegłością i wytrwałością.  Nie wolno okazywać przed nim słabości.

Ludzie spod tego znaku są dobrymi rolnikami, policjantami, marynarzami. Ich kwiatem jest narcyz, owocem  - leśna malina, porą roku – późna jesień.

 

 

Jaskółka  20.02. – 14. 03.

 

Nigdy nie stara się zdobywać zaszczytów. Nie dla niej wysokie stanowiska i lukratywne posady. Jaskółka nie lubi angażować się w sprawy, które wymagają poszerzenia osobistej odpowiedzialności. Życie traktuje jak nieustającą przygodę. Nie znosi jednostajności. Kocha ruch i ciągłe zmiany. Nie robi planów na przyszłość. Żyje z dnia na dzień. Rutyna jest dla niej zabójcza. Jaskółka jest błyskotliwa i szybka w działaniu. Życiowy sukces osiąga wówczas, gdy zdobędzie się na wytrwałość. U innych ceni poczucie humoru. Najlepszym przyjacielem dla Jaskółki jest Szpak.

Ludzie spod tego znaku są często podróżnikami, kierowcami, bywają naukowcami. Ich kwiatem jest lilia, owocem – gruszka, porą roku - zima

 

 


Puchacz 15. 04. – 05. 06.

 

Podstawowymi cechami charakteru Puchacza jest pewność siebie, przebojowość i optymizm. Puchacz nie poddaje się przeciwnościom losu. Bez szwanku wychodzi ze wszystkich skomplikowanych sytuacji życiowych. Nie ma dla niego spraw nie do załatwienia. Jest inteligentny. Chętnie służy innym radą i pomocą. Bywa jednak naiwny, co sprawia, że bywa wykorzystywany. Wbrew pozorom Puchacz woli spełniać życzenia niż wydawać rozkazy i ceni sobie opiekuńczość przyjaciół. Dobre przyjacielskie relacje może nawiązać z Jastrzębiem lub Krukiem.

Ludzie spod tego znaku są naukowcami, literatami, filozofami. Ich kwiatem jest chryzantema, owocem – morela, porą roku  - zima.

Dzięcioł 06. 06 – 23. 06.

 

Dzięcioł odznacza się niezwykłą pracowitością. Wszystko osiąga wytrwałą pracą. Jego działanie nie jest efektowne, ale zawsze efektywne. Dotyczy to również kariery szkolnej. Dzięcioł nigdy nie załamuje się niepowodzeniami czy życiową porażką. Jest wytrwały. |U innych ceni praktyczność. Najlepszym przyjacielem jest dla niego inny Dzięcioł.

Ludzie spod tego znaku są dobrymi lekarzami. Ich kwiatem jest goździk, owocem – jabłko, porą roku – środek lata

 

 


Łabędź 24 . 07 – 01. 09.

 

Kluczowymi wartościami liczącymi się dla Łabędzia są piękno i harmonia. Swoje zainteresowania łączy on w związku z tym ze sztukami pięknymi. Kocha muzykę i malarstwo. Łabędź nie znosi nieporozumień. Nawet jeśli jest pewny swoich racji, w sporach ustępuje innym dla świętego spokoju. Trudno go wyprowadzić z równowagi. Jeśli się jednak to komuś uda, powinien się strzec, bo Łabędź staje się wówczas twardym przeciwnikiem. Spokój i opanowanie, które z  Łabędzia cechują czynią z niego dobrego doradcę i powodują, że jest on obdarzany zaufaniem. U innych Łabędź ceni elegancję i wytworny ubiór. Przyjaciół może poszukać wśród Orłów i Pawi.

Ludzie spod tego znaku uprawiają zawody artystyczne. Ich kwiatem jest storczyk, owocem – renkloda, a porą roku – koniec lata.

 

Kruk 02. 09 – 12.10

 

Kruk stwarza wokół siebie aurę tajemniczości. Nie zwierza się nawet osobom najbliższym. Należy do indywidualistów. Cechują go także ambicja i odwaga. Kruk często podejmuje się wykonania trudnych zadań i z powodzeniem realizuje swoje zobowiązania. Życie traktuje z optymizmem. Bywa jednak, że popada w melancholię. W postępowaniu z innym kieruje się taktem i dyplomacją. Jest łasy na pochwały. Nie wolno z niego żartować, bo łatwo się obraża. Przewrażliwienie na tle własnej osoby u Kruka wynika na ogół z braku poczucia humoru. Najlepszym przyjacielem jest dla niego Puchacz.

Ludzie spod tego znaku zajmują się handlem i dyplomacją. Ich kwiatem jest tulipan, owocem – czarna jagoda, porą roku -  zima.

 

 


 

Paw – 15.10 – 22.11.

 

Paw odznacza się pewnością siebie. Jest ogromnie towarzyski. chętnie nawiązuje liczne kontakty. W towarzystwie stara się brylować i ma bardzo cięty język. Jest zmienny. Nie lubi długo mieszkać w jednym miejscu. Odmienia też często obiekty swych zainteresowań. Do celu dąży wszelkimi sposobami, nie wykluczając podstępów. Nie należy mu zbytnio dowierzać. Ceni tych, którzy postępują nieszablonowo i imponują mu. Przyjaciół powinien szukać wśród Orłów i Łabędzi.

Ludzie spod tego znaku są geografami, prawnikami, architektami. Ich kwiatem jest bez, owocem – cytryna, porą roku – przedwiośnie,

 

 

Szpak – 23. 09 – 20.12.

 

Szpaki są towarzyskie i pogodne. Zależy im na przyjaznych kontaktach z otoczeniem. Odnoszą sukcesy jako błyskotliwi mówcy. Umieją wnikliwie obserwować świat i ludzi, a także wyciągać właściwe wnioski z tych obserwacji. Niepowodzenia zdarzają się im rzadko, nie zbijają ich z tropu ani nie zmniejszają ich życiowego optymizmu. Szpaki są kochliwe. Miłość i przyjaźń jest im potrzebne do życia jak tlen. Najlepszych przyjaciół znajdują wśród Szpaków i Jaskółek.

Ludzie spod tego znaku to aktorzy, politycy, rolnicy. Ich kwiatem jest stokrotka, owocem  - truskawka, porą roku – pełnia wiosny.

 

 


Orzeł – 21.12. – 06.01.

 

Orły górują nad otoczeniem . Odznaczają się przebiegłością, dostojnością, inteligencją. Są bardzo ambitne i stale dążą do sukcesów. Życie osobiste często poświęcają się dla kariery zawodowej. Nigdy nie przyznają się do własnych błędów. Winą za niepowodzenia obarczają innych Dobrymi partnerami są dla nich Pawie i Łabędzie.

Ludzie spod tego znaku nadają się na kierownicze stanowiska. Ich kwiatem jest lewkonia, owocem – brzoskwinia, porą roku – wczesna jesień.

Opis postaci

1. Przedstaw siebie. (wiek, szkoła, rodzina, przyjaciele, itp).

2. Opisz swój wygląd. Zwróć uwagę na cechy charakterystyczne. Może jest coś w Twoim wyglądzie, co szczególnie lubisz).

3. Pochwal się swoimi zainteresowaniami, pasjami, jak spędzasz wolny czas, jaki masz talent, co sprawia Ci przyjemność, czego nie lubisz, itp.

4. Teraz podaj swoje cechy charakteru, wykorzystaj zebrane słownictwo. Twoja praca będzie ciekawsza, jeśli podasz przykłady.

5. Na zakończenie spróbuj siebie ocenić.

Pamiętaj, aby każdą część rozpocząć od nowego akapitu.