Dzień dobry

Przed naszymi przymusowymi feriami, zaczęliśmy omawiać "Pana Tadeusza". Całe szczęście mamy tę wielką epopeję przeczytaną i wiem, że wszyscy ją znają. Nasze nocne czytanie, mimo iż niektórzy przysypiali, dało mi spokój i wewnętrzne przekonanie, że teraz sami poradzicie sobie z zadaniami.  


Dzisiaj  przeniesiemy się do dworku Sopliców, dobrze, że macie książki, dlatego proszę, abyście przy wykonywaniu dzisiejszych zadań korzystali z fragmentów z Księgi I

Po dzisiejszej lekcji powinniście swobodnie opisywać Soplicowo (wewnątrz i zewnątrz), znać mieszkańców dworku, ich gości oraz wiedzieć, jakimi wartościami kierują się w życiu. 


Temat: Zwiedzamy Soplicowo - "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza

Krok 1

Najpierw przeczytaj Inwokację, chciałabym, abyś umiał ją na pamięć. Jeżeli umiesz  i chcesz ją zarecytować, nagraj filmik i prześlij na messengerze. Jeśli nie wyrazisz zgody, nikt (oprócz mnie) Twojej recytacji nie usłyszy. Jest to okazja na dodatkową ocenę. 

Krok 2

Teraz przypomnij sobie najważniejsze informacje o Inwokacji z prezentacji poniżej

Krok 3

Przeczytaj kolejne informacje o dworku w Soplicowie z prezentacji, nie zapomnij o środkach artystycznych, a następnie uzupełnij kartę pracy. Jeżeli nie możesz wydrukować, narysuj, 

Zdjęcia proszę na messengera. Pozdrawiam, życzę przyjemnej pracy. Oprócz zdjęć, proszę o komentarz. 

Comments: 2
  • #2

    Zosia (Monday, 06 April 2020 17:35)

    Zrobione :)

  • #1

    Dawid (Monday, 06 April 2020 16:18)

    Karta pracy uzupełniona, zaraz prześlę.